Podsumowanie 10 Mistrzostw Polski 2014


Mistrzostwa Polski są w opinii ekspertów, po za Mistrzostwami Europy w Lizbonie, najmocniej obsadzonymi zawodami BJJ w tej części świata .
Jako ekipa istniejąca 2 lata przywozimy w tym roku 11 medali (2 wiecej niz w zeszłym roku) co jest wynikiem w naszym odczuciu bardzo dobrym. Z Academi Gorila w tym roku pochodzi trzech mistrzów Polski – dwóch v-ce mistrzów i sześcioro brązowych medalistów. Są powody do dumy.

MP2014

Jędrek Loska – złoto – 70 kg – czarne
Marcin Polczyk – srebro – 76 – purpury
Kamil Kobus – srebro – 82,3 niebieskie
Aleksandra Loska – złoto – 54 niebieskie
Grzegorz Sobieszek – brąz – absoluto białe/niebieskie
Kacper Porembski – złoto – 76 białe
Mariusz Żochowski – brąz – 76 – białe
Maciej Orzech w – brąz -70 – białe
Krystian Śladewski w – brąz -94 – białe
Antoni Pikuła – brąz -94 – białe
Marta Kosińska – 65 – brąz – białe

Z roku na rok poziom MP rośnie, dojście do miejsca medalowego wiąże się z 5/6 ciężkimi walkami. Na imprezie tej rangi nie ma medali z przypadku. Ci którym się udało mogą nosić głowę wysoko bo zdobycie blachy z takich zawodów to naprawdę powód do dumy!!
Tym niemniej nie wszyscy przywieźli medale, bardzo wielu Goryli przegrało mimo świetnej postawy, charakteru i zaciętych walk. Czasem zabrakło szczęścia, czasem kondycji bądź doświadczenia. W każdym jednak rpzypadku serce zostało pozostawione na macie, za co bardzo wam dziękujemy. Nikt nas nie zawiódł, to na 100%
Każdy na pewno wyniósł z walk odpowiednia naukę i doswiadczenie. Mamy nadzieję że nikt się nie zniechęcił i niezaleznie od wyniku jesteście zmobilizowani do dalszych cięzkich treningów i dążenia do bycia lepszym zawodnikiem. Jeszcze raz dziękujemy za wspólną imprezę. To zaszczyt z wami trenować.
Trenerzy Jędrek & Marcin